logo

Z nami Twoje mieszkanie znów będzie wyglądało jak nowe.

Mieszkanie z Pomysłem. Niezależny serwis o budownictwie.

Napisz do naszego zespołu redakcyjnego.

Strona główna »

Strona główna »

Mieszkanie z Pomysłem »

Budownictwo i aranżacja wnętrz »

Wykończenie »

Szprosy »

Drzwi

Gdyby Twoje okna mogły zdecydować, postawiłyby na nasze szprosy. Bez dwóch zdań

Szprosy to idealny pomysł na udekorowanie przestrzeni okiennej we wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym. I nie tylko

Obejrzyj szprosy naklejane checkmark

Do klasycznych, rustykalnych i nowoczesnych wnętrz


Możesz zdecydować się na montaż bezinwazyjny na oknie


Dwa rodzaje szprosów do wyboru

Szprosy – czy warto je montować w swoich oknach? Sprawdź zanim wybierzesz

Okna ze szprosami kojarzą się przede wszystkim ze starymi budynkami. W wiekowych kamienicach oraz domach nadal widać drewniane, poprzedzielane okna. W ich wypadku szprosy są istotne ze względu na konstrukcję – zabezpieczają szyby. Natomiast w nowych oknach stanowią jedynie element dekoracyjny.

Szprosy kojarzą się przede wszystkim z tradycyjnym wnętrzami i właśnie w takich domach najczęściej można je spotkać. Jednak obecnie duży wybór szczeblin różnego typu sprawia, że pasują również do nowoczesnego designu. Czy warto wybrać okna ze szprosami do swojego domu? Wszystko zależy tutaj od indywidualnego gustu oraz pomysłu na aranżację. Jeżeli uwielbiasz okna w starym stylu poprzedzielane szczeblinami nic nie stoi na przeszkodzie by takich nie wstawić do swojego domu czy mieszkania. Rozwój technologii okiennej sprawił, że teraz możesz wybrać szczebliny różnego typu oraz w wielu kształtach.

Szprosy to przede wszystkim element dekoracyjny

W nowoczesnych oknach szprosy można podzielić ze względu na sposób umocowania na zewnętrzne i wewnętrzne.


Szprosy zewnętrzne

+ nakładane i zawieszane – to tym szczeblin, które ze względu na swoją konstrukcję nadają się wyłącznie do montażu na oknach drewnianych. To jedyny typ szprosów, które można z łatwością zdjąć i wymienić na inne, w przypadku gdy pomysł na aranżację wnętrza nam się znudzi.

+ naklejane – to najtańszy i najłatwiejszy w montażu typ szczeblin. Najbardziej popularne są szprosy wiedeńskie – z uszczelką na krawędziach oraz wiedeńskie – wykonane z tworzywa. W zależności od pomysłu można je umieścić po jednej lub po obu stronach szyby.

Szprosy wewnętrzne

+ umieszczone pomiędzy szybami – nie przeszkadzają w myciu okien. W zależności od fantazji kupujących mogą mieć dowolny kształt oraz kolor. Natomiast niezbyt estetycznie wyglądają w oknach zespolonych, gdyż muszą mieć co najmniej 3 cm szerokości.

market-budowlany

Współpraca

Nasza redakcja współpracuje z zespołem Marketu Budowlanego, porównywarki materiałów budowlanych.

Market Budowlany